بهترین روش کاشت مو چیست؟

خدمات کاشت مو به‌عنوان یک پیوند موی طبیعی است که می‌توان به انتقال فولیکول مو از قسمت‌های مختلف بدن به قسمت‌هایی که خالی از مو می‌باشد اطلاق شود. بیشتر مراجعاتی که برای انجام خدمات کاشت موی سر به کلینیک‌های تخصصی مراجعه می‌کنند آقایانی هستند که از طاسی سرخود رنج می‌برند. پزشکان متخصص در فرآیند کاش موی سر معمولاً موهایی را از بخش‌های مختلف صورت مانند ریش و یا موی سینه برداشته و به قسمت سر انتقال می‌دهند.

نتیجه کاشت موی طبیعی توسط پزشکان متخصص برای بیماران بسیار لذت‌بخش است؛ زیرا علاوه بر اینکه می‌تواند زیبایی شما را مجدداً برگرداند می‌تواند به شما اعتمادبه‌نفس بیشتری دهد. امروزه استفاده از خدمات کاشت موی سر در کلینیک طب فروغ سحر با روش های بروزی انجام می شود و در بین افراد رشد چشمگیری داشته و از مهم‌ترین شاخصه آن می‌تواند به کم عارضه بودن این درمان اشاره کرد.

کاشت موی سر برای چه افرادی مناسب است؟

به‌طورکلی استفاده از این خدمات هم برای آقایان و هم برای بانوان مناسب است؛ اما بیشترین قشری که متقاضی زیادی دارد مردان خواهد بود. امروزه کاشت موی سر بهترین روش برای درمان ریزش مو می‌باشد.

انواع روش کاشت مو

کاشت مو در ایران و در جهان توسط پزشکان متخصص با روش‌های مختلفی قابل انجام است. این مورد کاملاً مشخص هست هر روشی داری زمان و هزینه متفاوتی نیز خواهد بود؛ اما ما در این مطلب سعی می‌کنیم اکثر این روش‌ها را به‌صورت خلاصه و تیتر وار به شما عزیزان معرفی نماییم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

کاشت مو با روش FUE

روش FUE درواقع در زبان لاتین مخفف شده عبارت Follicular Unit Extraction می‌باشد. در این روش فولیکول‌ها به‌صورت دقیق‌تری اندازه‌گیری و برداشت می‌شود. البته روش FUE را نیز در کشورهای اروپایی با نام FIT نیز می‌شناسند.

کاشت مو با روش FIT

کلمه FIT به‌عنوان مخفف شده کلمات لاتین (Follicular Isolation Technique) خواهد بود. به‌عنوان یک تکنیک پیشرفته با دستگاه خاصی با نام میکرو پانچ این دستگاه با برداشت دانه به دانه موها از مناطق علامت‌گذاری شده یک روش ایده آل برای کاشت موی سر خواهد بود.

کاشت مو با روش FUT

در این روش با یک برش مقطعی و خطی که به‌اصطلاح با نام برداشت فلپ مو معنا می‌کنند مراحل آغاز می‌شود. روش موردنظر را با نام Follicular unit transplantation در زبان لاتین می‌نامند. معمولاً در این روش با برداشت فلپ مو از ناحیه پشت سر با قطعات کوچک‌تر در قسمت جلوی سر و یا ناحیه نیاز به کاشت مو انتقال داده می‌شود. این روش یک تکنیک متداول در بسیاری از کلینیک‌های کاشت خواهد بود. البته یکی از معایبی که ممکن است این روش داشته باشد جا انداختن خط‌ها در پشت سر بوده که ممکن است فرد موردنظر هنگام اصلاح موی سر متوجه وجود آن شود.

کاشت مو با روش SUT

این روش درواقع همان روش FIT است با این تفاوت که دستگاه آن متفاوت خواهد بود. دستگاهی که درروش کاشت SUT استفاده می‌شود به‌نوعی حالت مکش داشته که گرفت های مو را برداشته و جمع‌آوری خواهد کرد. این تکنیک به‌نوعی پیشرفته‌تر از تکنیک‌های FUT و FIT است و دیگر نیازی به انجام جلسات متعدد و طولانی برای کاشت و برداشت موی سر نخواهد بود. یکی از مهم‌ترین امکاناتی که این روش به همراه داد خط رویش دلخواه برای فرد خواهد بود. کاشت مو در این روش به‌عنوان یک کاشت پرتراکم لقب می‌گیرد.

کاشت موی سر با روش BHT

این روش نیز شبیه روش FIT خواهد بود با این تفاوت که ناحیه برداشت دیگر پشت سر نخواهد بود. بلکه پزشک از ناحیه سینه و یا ریش افراد موهای سالم را برداشته و به قسمت‌های دیگر انتقال خواهد داد. این روش برای همه افراد مناسب نبست معمولاً طبق توصیه پزشک افرادی از روش BHT استفاده می‌کنند که موی پشت سر آنها خیلی ضعیف باشد.

سوالات متداول

قیمت کاشت مو چگونه است؟

بسیاری از افرادی که به دنبال هزینه کاشت مو می باشند لازم است این مورد را بدانند که قیمت ها دقیقا بر اساس روش های مختلف و تعداد فولیکول های انتقالی خواهد بود.

کاشت مو عوارض دارد؟

کاشت مو در تمامی افرادی که اقدام این عمل نموده اند عوارض بسیار کمی شامل تورم در ناحیعه صورت در حدود 24 تا 48 ساعت را خواهند داشت.

روش خوابین افراد بعد از عمل کاشت مو 

بهتر است فرد در حدود یک الی دو هفته با زاویه 45 درجه استراحت مطلق نماید. بهترین روش برای خوابیدن و استراحت بیمار استفاده از صندلی های قابل استرلحت خواهد بود.
 
مشاورین کاشت مو

تماس با ما