عمل بینی چیست؟

عمل بینی به‌نوعی جراحی بینی بوده که در اصطلاح پزشکی به آن رینوپلاستی نیز می‌گویند. لازم به ذکر است این جراحی به‌عنوان یکی از جراحی‌های زیبایی به‌حساب آمده که هم در بین بانوان و هم آقایان رایج است. فارغ از مسئله زیبایی‌شناختی ممکن است افرادی که به دلایلی دچار شکستگی و یا آسیب‌های مختلفی در ناحیه بینی را تجربه کرده‌اند بخواهند اقدام به جراحی بینی نمایند. از طرفی اگر بخواهیم آماری را در کشور ارائه دهیم بایستی این مورد را ذکر کنیم که عمل بینی در بین تمامی جراحی‌های زیبایی بسیار پرطرفدارتر خواهد بود.

چرا نیاز به جراحی بینی داریم؟

همان‌طور که به‌صورت خلاصه در بالا ذکر کردیم ممکن بسیاری از افراد به دلیل مشکلاتی ازجمله بینی گوشتی، انحراف یا قوز استخوان بینی، تصادفات، پولیپ و به خاطر برخی شکستگی‌ها اقدام به جراحی بینی نمایند. لازم به ذکر است عمل بینی یکی از حساس‌ترین جراحی‌های زیبایی توسط پزشکان متخصص به‌حساب می‌آید به همین دلیل اگر پزشکی در این مورد تجربه کافی را نداشته باشد احتمال اینکه به زیبایی دلخواه نرسید زیاد خواهد بود.
بینی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین و زیباترین بخش صورت بوده که دقیقاً در مرکز صورت انسان‌ها قرارگرفته است. این زیبایی را می‌تواند توسط پزشکان متخصص جراحی بینی دوچندان کرد.

تأثیر عمل بینی در زیبایی بسیار زیاد است؛ بنابراین چنانچه نیاز به مشاوره پزشکی در این خصوص با کارشناسان کلینیک طب فروغ سحر رادارید می‌توانید با شماره تماس درج‌شده با ما در ارتباط باشید.

چه سنی برای جراحی بینی خوب است؟

ممکن است این سؤال بسیاری از شما عزیزان باشد. زمانی که احساس می‌کنید نیاز به عمل بینی یا رینوپلاستی دارید. درواقع شما به زیبایی ظاهری خود اهمیت خواهید داد. تصمیم‌گیری در مورد جراحی زیبایی بینی بسیار مهم است و این تصمیم بیشتر در بین جوانان کاربرد زیادی خواهد داشت. بهترین زمان برای عمل بینی در دختران حدود 16 سالگی و در پسران حدود 17 سالگی می‌باشد.

سوالات متداول

مدت زمان عمل بینی؟

معمولاً مدت‌زمان انجام جراحی بینی برای هر شخصی متفاوت است اما معمولاً این جراحی بین حدود 2 الی 4 ساعت قابل انجام است.

عوارض عمل بینی چیست؟

معمولاً عوارض شایع در تمامی عمل بینی توسط متخصص گوش، حلق و بینی و یا پزشک متخصص زیبایی شایع است. اما نگرانی نباید وجود داشته باشد زیرا این عوارض به‌طورکلی گذرا خواهد بود که شمال تورم و کبودی در ناحیه عمل که معمولاً در حدود 3 هفته این تورم‌ها از بین خواهند رفت.

آیا جراحی بینی درد دارد؟

احساس درد بعد از عمل جراحی بینی ممکن است شایع باشد و به‌راحتی قابل‌کنترل خواهد بود. اما چه بسیار بیماری هستند که حتی درد پس از عمل را نیز تجربه نکرده‌اند. البته لازم است بدانید در حین عمل برای شما بیهوشی انجام می‌شود.

متخصصان ما:

تماس با ما